RÈCORD DE PARTICIPACIÓ A LA CURSA DE SON VALLS, 06.12.16

En una data poc habitual (el Dia de la Constitució), i al matí en lloc de l´horabaixa, en un dia plujós, el llogaret de Son Valls visqué per 29è any la seva cursa atlètica que enguany congregà més gent que mai (242). Afortunadament la pluja només va fer acte de presència durant una estoneta mentre es feia la cursa dels majors.

L´entussiasme dels veinats de Son Valls, el suport tècnic del  Club Joan Capó i el patrocini de l´Ajuntament impulsa als participants any rera any a  acudir a la singular festeta atlètica.

S´ha de destacar, com sempre, la massiva presència d´atletes del C.A. Campos, C.A.Porreres, Triatló i Escola de Triatló Portocolom,  i de l´amfitrió Joan Capó, així com també un gran nombre de practicants felanitxers d´aquest esport, tant homes com dones.

La participació del Club Joan Capó fou boníssima (50 atletes) amb 4 esplèndides victòries, 2 d´elles molt clares (Júlia Peña i Àlex J.Durán) i altres dues d´infart (Bartomeu Barceló i Guillem Obrador)

Però hi hagué 5 victòries felanitxeres més, entre elles les dues sèniors (Juan Miquel Perelló i Magdalena Vicens).

Aquí teniu els primers de cada categoria i tots els atletes del Joan Capó:

Iniciació femení (340 m.)

  1. Apol.lònia Rigo (C.A. Porreres), 2. Maria Obrador (Escola Triatló PC), 3.Sofía Jiménez (C.A. Porreres), 1er local (4) Bàrbara Sagrera (Escola Triatló PC), 7. Maria Barceló, 18. Carolina Cabrera, 19. Maria A. Caldentey

Iniciació masculí (340 m.)

    1. Pere Joan Adrover (Escola Triatló PC), 2. Joan Vicens (C.A. Campos), 3. Joan Martín (Escola Triatló PC), 8. Francesc Peña, 9. Álvaro Lozano, 10. Martí Sánchez, 13. Tomeu Joan Perelló, 15. Joan Barceló, 17. Oliver Díaz

12

Benjamins femenines (680 m.)

  1. Paula Obrador (C.A.Porreres), 2. Maria Mascaró (C.A. Campos), 3. Gracce Pérez (C.A. Porreres), 1ª local (6) Mireia Caldentey (Escola TriatlóPC), 7. Mariona Perelló, 8.Júlia Fullana, 10. Paula Ortega, 11. Naiara Molinero, 12. Victòria Sánchez, 14. Ainhoa Molinero, 15. Marina Prohens

3Benjamins masculins (680 m.)

  1. Bartomeu Barceló (Joan Capó), 2.Joan Lladó (C.A. Porreres), 3. Tomeu Obrador (Escola Triatló PC), 4. Xavier Garcia, 8. Mateu Monserrat, 9. Fernando Cabrera, 11. José M. Hernández, 14. Angel Díaz

Alevins femenines (1020 m.)

  1. Júlia Peña (Joan Capó), 2. Catalina Manresa (Joan Capó), 3. Maria Barceló (C.A. Porreres), 1ª local (13) Maria Bauçà (Joan Capó)

Alevins masculins (1020 m.)

  1. Toni Pons (C.A. Campos), 2. Biel Burguera (C.A. Campos), 3. Erik Albor (C.A. Campos), 1er local (5) Marc Martín (Escola Triatló PC), 9. Francesc Bonet, 18. Alejandro Lozano de Sosa

4Infantils femenines (1360 m.)

  1. Maria A. Burguera (C.A. Campos), 2. Marta Obrador (C.A. Porreres), 3. Margalida Barceló (C.A. Porreres), 1ª local (8) Regina Gómez (Joan Capó), 5.Maria Isabel Adrover, 9. Xesca Caldentey, 13. Maria Artigues

Infantils masculins (1360 m.)

  1. Guillem Obrador (Joan Capó), 2. Guillem Vicens (C.A. Campos), 3. Marc Escandell (C.A.Campos), 1er local (4) Joan Albert Sastre (Escola Triatló PC), 7. Xavier 5Mestre, 9. Marc Hernández

Cadets femenines (2560 m.)

  1. Noelia Pérez (C.A. Campos), 2. Maria Servera (Joan Capó), 3. Maria Ginard (C.A. Campos), 1ª local (4) Paula Adrover (Joan Capó)

Cadets masculins (2560 m.)

  1. Àlex J.Durán (Joan Capó), 2. Joan Mascaró (C.A. Campos), 3. Joan M. Mascaró (C.A. Campos),1er local (4) Lluís Garcia (Escola Triatló PC)), 6.Guillem López

6Juvenil-júnior femení (3840 m.)

  1. Lourdes Portell (C.A. Campos), 2. Marina Hernández (Joan Capó), 3. Irene Torralba (Joan Capó)

Juvenil-júnior masculí (3840 m.)

  1. Salvador Binimelis (C.A. Manacor), 2. Rafel Forteza (C.A. Campos), 3. Albert Fons (S´Escapada), 1er local (5) Xisco López (Joan Capó), 7. Albert Suñer

Veterans masculins “C” (3840 m.)

  1. David Méndez (C.M. Mallorca), 2. Francisco Páramo (C.A. Manacor), 3. Victoriano Martínez (Indep. Felanitx)

Veterans masculins “B” (6600 m.)

  1. Paco Sánchez, 24.34 (Triatló Portocolom), 2. Román Campos, 25.00 (C.A. Manacor), 3. Víctor Sarmiento, 25.16 (Siurell), 1er local (8) Sebastià Suñer, 29.09  (Indep. Felanitx), 12. Víctor L.Sánchez, 30.53, 14. Miquel S.Perelló, 31.43

Veterans masculins “A” (6600 m.)

  1. Juan David Ocete, 25.10 (Indep.Palma), 2. Joan Toni Fullana, 25.14 (Triatló Montuiri), 3. Joan Manel Barceló, 25.39 (Indep.Campos), 1er local (5) Miquel Obrador, 25.49 (Sa Milana)

7Veteranes femenines (6600 m.)

  1. Antònia Riera, 29.30 (C.A. Manacor), 2. Joana Lladó, 30.36 (C.A. Campos), 3. Damiana Mª Moll, 30.49 (C.A.Porreres), 1ª local (4) Isabel de Fuertes, 30.59 (Triatló Portocolom), 5. Catalina Albons, 31.06, 6.Maria A.Crucera, 32.43, 10.Maria Albons, 35.38, 14. Nadine C. Boeckler, 38.21

Sèniors femenines (6600 m.)

  1. Magdalena Vicens, 27.18 (C.A.Manacor) , 2. Catalina Puigrós, 30.22 (C.A. Porreres), 3. Carme Muntaner, 32.26 (Escola Triatló PC), 4. Noelia Torralba, 35.03

8Sèniors masculins (6600 m.)

  1. Joan Miquel Perelló, 23.39 (Indep.Felanitx), 2. Jaume Martínez, 24.18 (Indep. Inca), 3. Rafel Soler, 25.58 (Triatló Portocolom)
Share Now

Related Post