MANACOR CENTRALITZA TOTA L´ACTIVITAT ATLÈTICA, 14/15.12.2019

Aquest passat cap de setmana hi hagué abundància i varietat d´events atlètics, i tots ells celebrats a la mateixa seu: Manacor.

El dissabte fou el começament de la temporada de pista  amb controls per als majors (matí) i per a les categories menors (horabaixa). El diumenge es celebrà el XXI Cross “Ciutat de Manacor”

La participació del Club Joan Capó fou molt important. Més de 50 atletes diferents prengueren part a qualquna de les jornades. Alguns d´ells s´estrenaren aquesta temporada, per altres fou el seu debut en el món de l´atletisme i també n´hi hagué que participaren per partida doble.

 CONTROL FEDERAT DE PISTA, 14.12.19

Moltes coses positives ens deixà aquest primer control. La més valuosa fou la consecució de la mínima de participació en el Campionat d´Espanya de pista coberta, a la prova de 1000 m. ll.,  de Júlia Peña (3.07.97). Però també Xavier Mestre  va rompre barreres a les tres proves en que participà (la dels 8 segons a 60 m. ll., la dels 40 segons a 300 m. ll. i la dels 11 metres a triple salt), Marc Hernández millorà 1.44 m. la seva marca a llançament de pes (4), Marta Adrover va fer marques personals a 60 i 300 m. llisos, Carme Nadal retallà 7 segons la seva marca dels 500 m. llisos, Manuel Adrover brillà en les seves dues proves, …

Resultats Sub 14

Manuel Adrover: 2on a llargada, 4.14 (-1,7) / 4rt a 60 m. tanques, 11.41

Alejandro Lozano de Sosa: 12è a 60 m. t,, 12.90 / 15è a llargada, 3.12 (-2.4)

Bartomeu Barceló: 8è a 500 m. llisos, 1.42.68 / Nuls a llargada

Carme Nadal: 21ª a 500 m. llisos, 1.45.08

Resultats absoluts

Júlia Peña (Sub 14): 2ª a 1000 m. llisos, 3.07.97

Maria Capó (Sub 16): 6ª a 1000 m. llisos, 3.54.10

Marta Adrover (Sub 16): 10ª a 300 m. llisos, 48.75 / 19ª a 60 m. llisos, 9.02 (-1.3)

Bàrbara Capó (Sènior): 11ª a 300 m. llisos, 48.95

Marc Hernández (Sub 16): 3er a pes de 4 Kgs, 11.44 / 3er a pes de 5, 9.94

Xavier Mestre: 26è a 60 m. llisos, 7.95 (-1.5) / 7è a 300 m. llisos, 39.79 / 6è a triple salt, 11.13 (-0.2)

Guillem Obrador (Sub 16): 27è a 60 m. llisos, 7.97 (-1.2) / 5è a triple salt, 11.28 (-1.1)

Víctor Sánchez (Sub 18): 35è a 60 m. llisos, 8.11 (-2.3) / 4rt a triple salt, 11.33 (-1.4)


I CONTROL DELS JOCS ESCOLARS D´ATLETISME, 14.12.19

Per als atletes sub 8, sub 10 i sub 12 la pretensió de realitzar una mena d´entrenament conjunt amb altres nins i nines de la comarca i de conèixer les instal.lacions d´una pista mitjançant proves molt lúdiques relacionades amb l´atletisme (carreres, salts i llançaments) són els principals objectius d´una jornada en la que no hi ha ni jutges ni resultats.

Hi prengueren part 26 atletes del Club Joan Capó. Aquests:

Sub 8 masculins: Sergi Aceituno, Pere Joan Vaquer, Alex de Oliveira, Àngel Fernández, Martí Adrover, Joan Barceló, Marc Guerrero, Joan Toni Oliver i Tomeu Joan Perelló

Sub 8 femenines: Julieta Paweleski, Maria A. Barceló, Faustina Paweleski i Neus Vadell

Sub 10 masculins: Miquel Bordoy i Francesc Peña

Sub 10 femenines: Maria Barceló i Ferdaus Khalil

Sub 12 masculins: Dídac Ortiz, Tomeu Nadal, Bartomeu Barceló,  Lluís Salvador Enrique, Mohamed Khalil, Íker Sánchez

Sub 12 femenines: Carla Juan, Paula Lladó i Mariona Perelló.

 


XXI CROSS “CIUTAT DE MANACOR”, 15.12.19

El començament de les jornades de pista i el fet de ja ser la 4ª prova de cross de la temporada feren minvar la participació, que encara fou molt bona.

Per altra banda la diada fou primaveral, excel.lent, una gran jornada per gaudir d´aquest esport.

 

Entre les 31 participacions del Club Joan Capó mereix una menció especial la sub 8 Faustina Paweleski (única victòria del dia) que ha acabat l´any imbatuda en el cross (des del novembre del 2018 fins ara, 21 victòries consecutives – sense comptabilitzar la pista- 11 en el cross i 10 curses populars. Extraordinari!) A partir de gener puja de categoria i tendrà més dificultats, que sens dubte superarà, per repetir aquests fantàstics resultats.

 

 

Absent Júlia Peña, per descans, Catalina Manresa jugà un paper important a la categoria sub 14, prova en la que es classificà 2ª, el mateix lloc que Catalina Albons a màsters F-40. De la resta, ens encantaren les actuacions dels nins i de les nines sub 8.

Classificacions

Sub 8 masculins (500 metres): 4. Milo Saguier, 7. Joan Barceló, 9. Joan Toni Oliver, 15. Marc Guerrero, 32. Àngel Fernández

Sub 8 femenines (500): 1. Faustina Paweleski, 7. Sofía Llodrà, 10. Julieta Paweleski, 16. Caterina Mestre, 17. Neus Vadell

Sub 10 femenines (750): 9. Ferdaus Khalil, 23. Maria A. Caldentey

Sub 12 masculins (1500): 20. Dídac Ortiz, 23. Íker Sánchez

Sub 12 femenines (1000): 14. Mariona Perelló, 16. Irene Silgado, 32. Paula Oliver, 33. Marina Prohens

Sub 14 masculins (2500): 9. Manuel Adrover (10.24), 16. Alejandro Lozano de Sosa (11.45)

Sub 14 femenines (1500): 2. Catalina Manresa (6.01), 13. Neus Risco (7.00), 20. Carme Nadal (7.23), 22. Maria Bauçà (7.53)

Sub 16 femenines (2500): 7. Xesca Caldentey (11.16)

Sub 18 femenines (4000): 6. Maria Servera (20.19)

Màsters femenines (4000)

F-40: 2. Catalina Albons (17.21), 8. Maria Barceló (18.21), 9. Maria Albons (19.17), 14. Nadine C. Boeckler (25.59)

F-45: 6. Maria A. Crucera (25.59)

 

 

 

 

Share Now

Related Post