CAP DE SETMANA DE PISTA I CROSS, 13/14.01.18

Doble sessió d´atletisme aquest cap de setmana. Dues jornades de bona climatologia i molta gent tant el dissabte (pista) com el diumenge (cross).

CONTROL DE PISTA SUB 14 I DE MAJORS. Manacor, 13.01.18

Bones marques i excel.lent participació en el primer control del nou any.

Però la presència d´atletes del Club Joan Capó fou escassa, amb només 4 representants i un total de 7 actuacions.

Categoria femenina

2000 m. marxa sub 14 – 2. Xesca Caldentey, 13.18.8

Categoria masculina

60 m. tanques sub 16 – 3. Guillem Obrador, 11.53 (-0.1)

60 m. tanques sub 18 – 2. Alex J. Durán, 10.27 (+0.0)

60 m. llisos absolut – 29. Guillem Obrador, 8.98 (-2.3) / 29. Víctor Sánchez, 8.98 (-2.3)

Triple salt absolut – 5 (2on sub 18), Alex J. Durán, 11.15 (-3.0) / 10 (2on sub 16), Víctor Sánchez, 9.89 (+0.0)

—oOo—

XXVII CROSS “MATEO DOMÍNGUEZ” – CAMPIONAT DE MALLORCA PER EQUIPS SUB 12, SUB 14 I SUB 16. La Porciúncula, 14.01.18

Magnífica jornada per als nostres atletes, per molts de motius. Per la gran participació (27 atletes), pel subcampionat de Mallorca per equips de les sub 14 (infantils), perquè els dos equips alevins (sub 12) han presentat equips complets i per l´obtenció de 7 podis individuals (victòries d´Alex J. Durán i Maria Barceló; segons llocs per Júlia Peña i Catalina Albons i terceres posicions de Catalina Manresa, Mariona Perelló i Ferdaus Khalil), tot això en un cross de molt de prestigi.

 

 

 

 

 

 

Classificacions

Sub 8 femení (500 m.)

1.Maria Barceló, 3. Ferdaus Khalil, 6. Aina Noguera, 14. Maria A. Caldentey

Sub 8 masculí (500 m.)

5.Francesc Peña, 7. Martí Sánchez, 30. Joan Barceló

Sub 10 femení (750 m.)

3. Mariona Perelló, 26. Margalida Maimó

Sub 10 masculí (750 m.)

28. Tomeu Nadal, 34. Mark Sánchez

Sub 12 femení (1500 m.)

3. Catalina Manresa, 39. Maria Bauçà, 57. Victòria Sánchez, 59. Júlia Fullana, 63. Paula Ortega

Sub 12 masculí (2500 m.)

18. Francesc Bonet, 23. Bartomeu Barceló, 49. Mohamed Khalil, 52. Miquel Vadell, 53. Íker Sánchez

Sub 14 femení (2500 m.)

2. Júlia Peña (10.20), 15. Xesca Caldentey (12.31), 16. Maria Artigues (12.32), 37. Carme Nadal (13.38)

Sub 18 masculí (7000 m.)

 

1.Alex J. Durán (26.20)

Màsters femenines (5000 m.)

2 F-40. Catalina Albons (23.18)

 

 

Share Now

Related Post