CAMPIONAT DE MALLORCA PER EQUIPS SUB 14. PALMA, 27.09.2020

EXCEL.LENT CAMPIONAT

AMB LA PARTICIPACIÓ DE DOS EQUIPS DEL CLUB JOAN CAPÓ

Amb l´enorme mèrit que suposa la celebració de la competició en aquest moment de la temporada hi hem d´afegir el gran nivell mostrat pels atletes i la doble participació dels equips del Club Joan Capó

Els nostres atletes varen estar esplèndids (amb la consecució de 13 millors marques personals individuals, de 14 proves celebrades). Però això no fou suficient per ocupar un lloc destacat a la classificació d´equips, encara que l´equip femení sempre va estar molt aprop dels llocs capdavanters (finalment acabà a 4 punts del subcampionat).

El millor resultat individual, a la vegada que la prova més emocionant del matí, el trobam a la prova dels 500 m. llisos amb una espectacular victòria de Catalina Manresa, amb tres corredores arribant dins el marge de mig segon.

També ocuparen un lloc entre els tres primers Neus Risco als 80 m. llisos i Bartomeu Barceló als 80 m. tanques.

El programa de la competició, a un atleta per prova, constava de: 80 m. llisos, 500 m. llisos, 80 m. tanques, alçada, llargada, llançament de pes, llançament de javelina i relleus 4 x 80

Aquest és detall de la participació dels nostres atletes:

 

CATEGORIA SUB 14 FEMENINA

    Maria Bauçà, Maria Bordoy, Catalina Manresa i Neus Risco

MARIA BAUÇÀ: 4ª Llançament de pes, 5.68

MARIA BORDOY: 4ª Llançament de javelina, 15.67 / 7ª Llargada, 3.37 (+1.5)

CATALINA MANRESA: 1ª 500 m. llisos, 1.27.47 / 4ª 80 m. tanques, 14.92

NEUS RISCO: 2ª 80 m. llisos, 11.65 (-0.9) / 5ª Alçada, 1.15

“Joan Capó”: 5è Relleus 4 x 80, 48.49 (Manresa / Bauçà / Bordoy / Risco)

Classificació equips: 1. Ada Calvià, 56 punts, 2. Diana AC, 44, 3. Claudia Troppa SC, 43, 5. Joan Capó, 40

CATEGORIA SUB 14 MASCULINA

   Lluís S. Enrique, Íker Sánchez, Alejandro Lozano de Sosa, Francesc Bonet, Bartomeu Barceló i Mohamed Khalil

LLUÍS S. ENRIQUE: 7è 80 m. llisos, 12.95 (-4.2)

ÍKER SÁNCHEZ: 7è a llançament de pes, 6.17

ALEJANDRO LOZANO DE SOSA: 6è Llargada, 3.47 (+1.1)

FRANCESC BONET: 5è 500 m. llisos, 1.33.21

BARTOMEU BARCELÓ: 3er 80 m. tanques, 15.35 / 4rt Alçada, 1.25

MOHAMED KHALIL: 7è Javelina, 12.64

“Joan Capó”: 5è Relleus 4 x 80, 48.54 (Enrique/ Bonet / Lozano de Sosa / Barceló)

Classificació equips: 1. Viva Es Raiguer, 49 punts, 2. S´Hostal Montuiri, 46, 3. Speed Club, 42, 7. Joan Capó, 27.5

 

Share Now

Related Post